Sungur, Ankara doğumlu. Kendini bildi bileli bir şeyler tamir eder. Yıllarca buz hokeyi oynadı. Zaman içinde dağ bisikleti maceralarına atılmaya başladı. Delta Bisiklet Ankara'da bisiklet üretim ve tamir işinin inceliklerini ustasından öğrenip iyice piştikten sonra, doğuştan gelen tamir yeteneğini, kendi bisiklet dükkanını açarak değerlendirmeye karar verip İzmir'e taşındı ve ilk dükkanını açtı.

 

Deniz de Ankara doğumlu, ama İzmir'de büyüdü. Kendini bildi bileli "kendi yerini" açmak istedi. İstanbul'da Hukuk okudu, ama mutlu olmayacağını anlayınca eğitimini yarım bırakıp İzmir'e döndü. Birkaç yıl çeşitli kafelerde çalışıp yapmak istediği işin inceliklerini öğrendi. Bir gün bisikletini tamir ettirmek için Sungur'a bıraktı. Hizmetten memnun kalmış olacak ki daha sonra kendisi de orada kalmaya karar verdi

 

2012 yılının Ekim ayında dükkana -aynı gün farklı zamanlarda- Ceviz ve Kömür adında iki kedi yavrusu geldi. Sıpalar, aileye katılma isteklerini çok net bir şekilde ifade etmiş olacaklar ki, Sungur’la Deniz onları hemen evlerine aldı; besledi, büyüttü. Ceviz’le Kömür halen Hermes’e gelenlere sevgilerini vererek aile bütçesine katkıda bulunuyor. Öyle görünüyor ki bu dükkana bir gelen bir daha gitmiyor.

 

Kısa süre sonra Sungur’la Deniz evlendi ve 2013 yılında Anka dünyaya geldi. Anka’nın isteği üzerine, çalışırken de ayrılmamak için "bisiklet kafe" konseptinde yeni bir yer açmaya karar verdiler. Bu yeni dükkan onlara uğurlu geldi ve Çağırgan ailesi, 2018 yılında Arya’nın doğumuyla biraz daha büyüdü ve güzelleşti.

 

Bu sürecin en başından beri her sene “Ustamı çok özledim, okul bitse de hemen yanına gitsem,” diyerek  yaz tatili başlar başlamaz soluğu dükkanda alan; kendisinin paçalı donlu halini bildiğimiz; gerçek bisiklet sevdalısı Berkay “The Çırak” da ailemizin vazgeçilmez bir üyesi oldu. Kendisi 2017’de üniversiteli oldu. “Gelmez artık, başkasını bulalım,” dedik ama - iyi ki- hala geliyor.

 

Motorsikletlere olan ilgisini daha çevreci hale getirmek için bisiklete dönüştüren Yakari ( nam-ı diğer Gökhan) müzikte kendi yolunu, yemekte ise tavuğu tercih ediyor.

 

Ve tabii ki Gamze ve Fırat Hermes'in vazgeçilmez üyeleri... Gamze zaten herşeyi güzel yapıyor ona söylenecek söz yok. Fırat'ın uzmanlığı ise Sungur'un yapamadıkları... :)

GERİ

 

 

TÜM HAKLARI SAKLIDIR...

 www.hermesbisiklet.com 2018

Hermes'te Kim Ne Yapar?
Hermes'te Kim Ne Yapar?